تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 26-22 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 26-22 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 26-22 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 26-22 نوامبر 2021 ما یک هفته معاملاتی پر خبر و پر نوسان را در پیش داریم، زیرا در تقویم اقتصادی فارکسی این هفته برآوردهای اولیه  PMI اروپا، انگلستان و آمریکا، گزارش جلسه FOMC و تصمیم بانک رزور نیوزلند RBNZ در مورد نرخ بهره و سیاست پولی برنامه ریزی شده اند.

آیا برای تنظیم لیست معاملاتی هفته خود بر اساس این کاتالیزورها آماده اید؟

فراموش نکنید که چه عواملی حرکات قیمت را در بازار فارکس طی هفته گذشته ایجاد کرد!

پس نگاهی به رویدادهای مهم این هفته داشته باشیم.

رویدادهای مهم اقتصادی:

برآورد های اولیه شاخص مدیران خرید PMI (23 نوامبر، از ساعت 11:45 صبح به وقت ایران) – این سومین هفته ماه است، یعنی زمانی برای منتشر شدن یک سری PMI های جدید !

دور دیگری از کاهش در فعالیت‌های تولیدی و خدماتی در منطقه یورو پیش‌بینی می‌شود، به ویژه که کاهش رشد در هر دو بخش برای کشورهایی مثل آلمان و فرانسه مورد انتظار است.

در بریتانیا، کاهش PMI تولید از 57.8 به 57.2 در نظر گرفته شده است، در حالی که PMI خدمات می تواند از 59.1 به 58.2 کاهش یابد.

در مقابل، ایالات متحده وضع بهتری دارد و پیش بینی می شود از 58.4 به 59.0 در PMI تولید و از 58.7 به 59.1 در PMI خدمات افزایش را گزارش دهد.

بیانیه نرخ بهره RBNZ (24 نوامبر، ساعت 4:30 بامداد به وقت ایران) – به نظر می رسد بانک مرکزی نیوزلند تصمیم دارد سیاست پولی دیگری در پیش بگیرد و انتظار بالایی می رود که مقامات رسمی افزایش نرخ را از 0.50٪ به 0.75٪ اعلام کنند.

وضعیت تورم و اشتغال در این کشور در حال خوب پیش رفتن است و این میتواند دلیلی باشد برای تصمیم احتمالی بانک رزرو نیوزلند به اتخاذ سیاست های انقباضی. با این حال، باید به این نکته اشاره کرد که شاید این آخرین افزایش نرخ بهره برای یه بازه زمانی مشخص باشد. به این معنا که این تصمیم میتواند فرصت سودگیری مناسبی را برای خریداران کیوی ایجاد کند.

شاخص اصلی قیمت هزینه های شخصی PCE ایالات متحده (24 نوامبر، 6:30 بعد از ظهر به وقت ایران) – معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو در این هفته منتشر می شود و این میتواند به ناظران بازار سرنخ های بیشتری در مورد برنامه های سختگیرانه بانک مرکزی بدهد.

پیش بینی ها افزایش قیمت از 0.2 درصد به 0.4 درصد را برای ماه اکتبر نشان میدهد که واقعاً زیاد نیست، اما ممکن است همچنان برای نگه داشتن فدرال رزرو در مسیر پایان دادن به محرک های اقتصادی در نزدیک ترین زمان ممکن کافی باشد.

صورتجلسه FOMC (24 نوامبر، 10:30  بعد از ظهر به وقت ایران) – صورت جلسه آخرین تجمع اعضای کمیته بازار آزاد بانک مرکزی ایالات متحده احتمالا سرنخ های بیشتری از زمان برنامه ریزی آنها برای افزایش نرخ بهره در اختیار معامله گران قرار دهد.

به خاطر داشته باشید  که فدرال رزرو از قبل شروع به کاهش خرید دارایی کرده است که تأیید می کند  آنها در مسیر انقباضی کردن سیاست های پولی تا اواسط سال 2022 هستند. با این حال همچنان برخی  پیش بینی ها نشان می دهد که نیمی از کمیته هنوز مشتاق افزایش نرخ در سال آینده نیستند.

    • دسته بندی: تحلیل فاندامنتال هفتگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *