آموزش فارکس با پیشرفت بازار فارکس دغدغه افراد زیادی شده است. سرمایه گذاری در بازار فارکس محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است زیرا با بدست آودن تجربه و تخصص در این زمینه می توان سود زیادی بدست آورد. کارشناسان مجرب بورس استریت زمانی که متوجه نیاز مردم به آموزش های فارکس شدند تصمیم به ارائه آموزش های رایگان گرفتند. و با انتشار ویدیوهای آموزشی کمک زیادی به معامله گران فارکس کردند.

آموزش فارکس

آموزش فارکس

معامله در بازار فارکس مهارت و دانش قابل توجهی را می طلبد  آشنایی با استراتژیهای معاملاتی، مدیریت ریسک، پلتفرم ها، شناسایی روند بازار، اخبار اقتصادی، رویدادهای جهانی، روانشناسی معاملاتی، تجزیه و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از جمله این آموزش ها است. اگر امکان دسترسی به دوره‌های گران قیمت را ندارید ما به شما کمک خواهیم کرد تا با به روزترین استراتژی‌ها و روش‌ها آشنا شده و از طریق معاملات فارکس در آمد کسب نمایید. می‌خواهید معامله کنید اما نمی‌دانید چگونه؟ با بهترین پکیج آموزشی با ما همراه باشید تا صفر تا صد فارکس را به شما بیاموزیم. ما به عنوان بهترین سایت آموزش فارکس به زبان ساده، خدمات خود را در سه حوزه آموزش، تحلیل و خبر به کاربران خود ارایه می‌دهیم. به عنوان مثال آموزش فارکس، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و اخبار از جمله این خدمات است که به شما ارائه می‌دهیم. پکیج‌های آموزشی که توسط بورس استریت ارائه می‌شود قیمت مناسبی دارد و لازم نیست شما برای یادگیری این آموزش‌ها هزینه‌های هنگفتی بپردازید.

برای آموزش مفاهیم پایه فارکس در بورس استریت اینجا کلیک کنید

آموزش رایگان فارکس

آموزش رایگان فارکس یکی از خدماتی است که بورس استریت به کاربران خود ارائه می دهد. در وبسایت بورس استریت هر آنچه به فارکس و تحلیل تکنیکال مرتبط باشد آموزش داده می شود. آموزش ها توسط مجرب ترین اساتید این حرفه ارائه می شود. آموزش فارکس به صورت ویدیوهای با کیفیت و قابل فهمی در اختیار کاربران قرار می گیرد. ویدیوهای آموزشی به گونه ای است که همه افراد در هر سطحی که باشند می توانند فارکس و نحوه ایجاد حساب در بازار را به صورت حرفه ای آموزش ببینند. در مقالات آموزش فارکس با الفبای فارکس کامل آشنا می شوید. آموزش ها به صورت پیشفرض شما را در سطح مبتدی و یک تازه کار در معاملات فارکس می داند و همه موارد مرتبط به این بازار را برای شما توضیح می دهد.

 

توضیح و تفسیر اخبار اقتصادی فارکس

دایره المعارف فارکس همه رویدادهای اقتصادی مهمی که می تواند روی بازار فارکس تاثیرگذار باشد را بیان می کند. هر کدام از رویدادهایی که در توضیح و تفسیر اخبار فارکس  موجود است دارای عنوانی است مانند PMI که در صورتی که مثبت باشد برای یک جفت ارز نشانه خوبی است و بر روی بازار فارکس تاثیر مثبت می گذارد.

همه تفسیرها

هر مبتدی که به فکر شروع تجارت در بازار ارز است باید به یاد داشته باشد:

 • برای تبدیل شدن به یک معامله گر، باید زیاد مطالعه و تمرین کنید. فارکس به کمتر به عنوان سرگرمی است بلکه بیشتر به عنوان یک تخصص می باشد و حداکثر یک حرفه محسوب می شود.
 • روند کسب درآمد در بازار ارز آسان نیست، شما باید سخت کار کنید و آموزش ببینید.
 • برای تسلط پیدا کردن در این بازار باید آموزش فارکس ببینید و یک حساب دمو داشته باشید که با این حساب دمو تمرین کرده و تجربه کافی را کسب کنید.
 

آموزش فارکس به وسیله ی ویدیوهای آموزشی

یکی از موثرترین روش‌ها برای یادگیری هر چیزی تماشای ویدیوهای آموزشی است. با دنبال کردن ویدیوهای آموزشی و وبینارهای مربوط به فارکس در بورس استریت میتوانید هر روز در کمتر از بیست دقیقه مطلب جدیدی یاد بگیرید، مهارت‌های سرمایه‌گذاری خود را به طور مداوم بهبود ببخشید و معاملات با سودآوری روزافزون را تجربه کنید. با ما تنوع گسترده‌ای از آموزش‌های سطح مقدماتی تا پیشرفته را پیش روی خود داشته باشید و با استفاده از سیگنالهای ما با آرامش خاطر به کسب درآمد از بازار جهانی فارکس بپرد ازید. در آموزش‌هایی که توسط اساتید مجرب بورس استریت ارائه می‌شود تحلیل تکنیکال بازار فارکس نیز به شما آموزش داده می‌شود. برای آموزش فارکس به صورت رایگان ویدیوهای آموزشی را که در اختیار شما قرار گرفته است را مشاهده کنید و معاملات خود را به صورت حرفه‌ای مدیریت کنید.

آموزش فارکس | آموزش فارکس رایگان

آموزش فارکس

آموزش فارکس به زبان ساده

در سایت بورس استریت امکان آموزش فارکس به زبان ساده برای کاربران عزیز فراهم شده است. در ویدیو های آموزشی که در این سایت وجود دارد آموزش‌های لازم برای یادگیری فارکس در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. آموزش فارکس تنها یکی از خدمات ارائه شده توسط سایت بورس استریت است. ویدیوهای آموزشی که در این سایت مشاهده می‌کنید به زبانی ساده و قابل فهم بیان شده است که در آن به آموزش ساده فارکس می‌پردازند. از مزایای آموزش های ارائه شده در بورس استریت این است که شما در هر سطحی که باشید می توانید از این ویدیوها مطالب جدید یاد بگیرید و از آموخته های خود در معاملات واقعی فارکس استفاده کنید. اگر شما در سطح مبتدی هستید می توانید از آموزش های پایه و اصطلاحات فارکس شروع کنید و تا پایان ویدیوها را مشاهده نمایید و اگر تا حدودی با این مفاهیم آشنایی دارید می توانید از آموزش های تحلیل تکنیکال و آموزش های مربوط به مدیریت معاملات بهره بگیرید و بر اساس آن ها معاملات خود را مدیریت نمایید.

آموزش معاملات فارکس شامل چه مواردی است؟

آموزش تجارت فارکس ترکیبی از چند درس است. آنها را می توان به طور مشروط به دو گروه عمده تقسیم کرد:

 1. بخش نظری آموزش فارکس
 2. بخش عملی یادگیری کسب و کار

از طریق آموزش فارکس ارائه شده توسط اساتید بورس استریت یک فرد مبتدی که به تازگی وارد بازار فارکس شده است، در مورد بازار بین المللی، روش های عملیاتی و تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی و کار با ماشین حساب فارکس اطلاعات کامل و جامعی کسب می کند و می تواند برای انجام معاملات خود از این موارد استفاده کند و یک معامله خوب و موفق داشته باشد. آموزش نظری فارکس اهمیت زیادی اما یادگیری عملی فارکس برای انجام معاملات فارکس اهمیت بیشتری دارد. در صورتی که افراد بخش نظری فارکس را یاد بگیرند اما تجربه کافی نداشته باشند احتمال موفقیت آن ها کمتر می شود.

آموزش فارکس | اموزش فارکس

آموزش فارکس برای انجام معاملات پرسود

اصطلاحات فارکس

برای حضور در بازار فارکس باید با اصطلاحات فارکس آشنایی کامل داشته باشید. بورس استریت این اصطلاحات را نیز به کاربران خود آموزش می دهد. آموزش ها در قالب ویدیوهای آموزشی است که با دنبال کردن آن ها کلیه مفاهیم مربوط به فارکس را آموزش می بینید. برای آشنایی با اصطلاحات کاربردی فارکس ویدیوهای آموزشی ما را مشاهده کنید. در اینجا به تعدادی از این اصطلاحات اشاره می کنیم:

جفت ارزهای فرعی

جفت ارزهای فرعی همان جفت ارز است اما در یک سوی آن دلار آمریکا نیست. بدون دانستن اینکه جفت ارزی چیست، امکان معامله در جفت ارز وجود ندارد؟ یک جفت ارزی دارای دو ارز است که ارزش یک ارز در رابطه با ارز دیگر بیان شده است. به عنوان مثال، اگر EUR / USD ۱.۰۹ باشد، به این معنی است که یک یورو برابر با ۱.۰۹ دلار است. در یک جفت ارزی، ارز اول ارز پایه و ارز دوم ارز سهمیه‌بندی است. ارزش یک جفت ارزی همیشه با ارز مظنه داده می‌شود. در مثالی که در بالا ذکر شد، یورو واحد پول پایه و دلار آمریکا ارز پیشنهادی است

بروکر

بروکر یکی از اصطلاحات بسیار مهم در فارکس است که به معنای قوانین ثابت دنیای بازار های مالی حضور کارگزار است. بروکر فارکس یک شرکت خدمات مالی است که دسترسی معامله گران را به بستر خرید و فروش ارزهای خارجی فراهم می کند. یک بروکر فارکس همچنین ممکن است به عنوان یک کارگزار خرده فروشی فارکس یا یک کارگزار تجارت ارز شناخته شود. کارگزاران فارکس بازیگران کلیدی هستند. آنها هستند که به تجار خصوصی امکان دسترسی به معاملات در بازار ارز را می دهند. شرکت های کارگزاری فارکس به عنوان رابط بین بانک ها و معامله گران عمل می کنند.

آموزش فارکس | اموزش فارکس رایگان

آموزش فارکس

اسپرد

اسپرد نیز از اصطلاحات رایج بازارهای فارکس است و معنای کارمزد در بازارهای بورس را دارد. اسپردها دو نوع دارند:

 1. اسپرد ثابت: حساب هایی که با این اسپرد باز می کنید بدانید که این اسپرد با نوسانات بازار تغییر نمی کند. از مزایای اسپرد ثابت این است که تحت تاثیر اخبار یا جلسه تجارت فارکس آسیا قرار نمی گیرد.
 2. اسپرد شناور: در این اسپرد ارزش قیمت خرید و فروش دارای نوسان هستند و مدام در حال تغییر می باشند.

آموزش فارکس توسط اساتید مجرب بورس استریت

مزایا و معایب اصلی اسپردهای ثابت

مزیت اسپرد ثابت این است که شما همیشه می توانید ارزش اسپردی را که باید هنگام ثبت سفارش پرداخت کنید ، بدانید . در طول یک روز کامل ، اسپرد در هر نوع بازار ثابت خواهد بود. در طول حقوق و دستمزد غیر مزرعه ، اسپرد همیشه ثابت خواهد ماند. این اسپردهای ثابت ثبات خوبی را ارائه می دهند ، کمک خوبی در تعیین آسانتر اصول معاملات است ، اما مهمترین آنها این است که وقتی بازار متغیر است می توان ارزش آنها را کاهش داد .

از معایب اسپرد ثابت این است که  در موارد نادر مانند بی ثباتی یا مراحل کم حجم ، کارگزاران نباید اسپرد را بدون تغییر نگه دارند. علاوه بر این ، خوب است بدانید که گسترش ثابت بیشتر از گسترش متغیر است.

آموزش فارکس | آموزش فارکس رایگان

آموزش فارکس | آموزش فارکس رایگان

پیپ

این اصطلاح بیشتر بین افراد حرفه ای بازار فارکس رایج است و به معنای راهی برای محاسبه سود و زیان یک سهم می باشد. پیپ در فارکس به معنای معیار اندازه گیری قیمت جفت ارز است. قیمت پیپ برابر است با یک ده هزارم جفت ارز. به عبارتی برای رقم پنجم بعد از اعشار است. سرمایه گذاران بازار فارکس برای محاسبه سود و زیان خود در بازار فارکس از پیپ استفاده می کنند. به عنوان مثال هر گاه شخصی در یک معامله یک پیپ دریافت کند یعنی از این معامله یک پیپ سود دریافت کرده است.

ارزش یک پیپ چقدر است؟

ارزش یک پیپ مربوط به تغییر ارزش یک جفت فارکس به دنبال حرکت یک پیپ در قیمت ارز است. برخی عوامل حرکات پیپ را تعیین می کنند ، از جمله:

 1. بی ثباتی جفت ارز مورد معامله
 2. اندازه موقعیت
 3. قیمت فعلی بازار جفت ارز (نرخ ارز)

دوره آموزش فارکس به صورت رایگان

آموزش رایگان فارکس

اگر شما نیز قصد دارید در وارد بازار فارکس شوید و معاملات فارکس انجام دهید، حتما به دنبال راه حلی برای آموزش کلیه مفاهیم فارکس هستید و میخواهید قبل از حضور در این معاملات آنچه را که لازم است بدانید که در این بازار سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید. بورس استریت با ارائه آموزش های کامل در این زمینه این امکان را به شما می دهد که به صورت رایگان فارکس را آموزش ببینید. آموزش های ارائه شده در بورس استریت در به گونه ای است که افراد از سطح مبتدی به حرفه ای تبدیل می شوند. این ویدیوها برای همه افراد علاقه مند فارکس و معامله گران و تحلیلگران فارکس مناسب است. اگر قصد استفاده از آموزش رایگان فارکس را دارید مقالات و ویدیوهای آموزشی فارکس که در سایت موجود است را دنبال کنید.

آموزش فارکس | آموزش فارکس رایگان

آموزش فارکس

آموزش های موجود در سایت بورس استریت

آموزش رایگان فارکس یکی از خدماتی است که بورس استریت به کاربران خود ارائه می دهد. این آموزش ها به صورت ویدیو و مقاله می باشد. تحلیل های روزانه و اخبار فارکس نیز به یادگیری فارکس شما کمک بسیاری می کنند. با مشاهده ویدیوهای آموزشی این سایت آنچه در مورد بورس و فارکس را که لازم باشد یاد می‌گیرد. در صورتی که در حوزه فارکس اطلاعات کافی داشته باشید در معاملات خود آگاهانه تصمیم می گیرید و سود بسیاری کسب می کنید. آموزش متاتریدر، آموزش کامل تحلیل تکنیکال، ورود به فارکس، محاسبه سود فارکس و … از جمله آموزش‌های موجود در این سایت است. این آموزش‌ها برای اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در فارکس را دارند بسیار مهم است. با مشاهده ویدیوهای آموزشی بورس استریت هر آنچه در مورد بازار فارکس باشد را یاد خواهید گرفت و می‌توانید جزو افراد سرمایه گذار موفق در بازار فارکس باشید.

آموزش فارکس | آموزش فارکس رایگان

آموزش فارکس رایگان

نکات مهم در آموزش فارکس

برای آموزش فارکس چند نکته مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد، این نکات عبارتند از:

 1. هزینه ها: در نظر گرفتن هزینه برای یادگیری هر چیزی مهم است. می توان از آموزش های رایگان فارکس که بورس استریت ارائه می دهد استفاده کنید و از تجربیات اساتید برجسته فارکس بهره مند شوید یا هزینه های زیادی بپردازید.
 2. نهادی که آموزش ها را ارائه می دهد: قبل از اینکه در دوره های آموزشی شرکت کنید تحقیق مختصری در مورد تخصص و تجربه ی اساتید و مدرسان دوره کسب کنید و مباحثی که می خواهند به شما آموزش دهند را بررسی کنید.
 3. مکان / روش ارائه: چند روش برای ارائه آموزش وجود دارد که شما می توانید از آن ها بهره بگیرید: شرکت در کلاس های حضوری، دوره های آموزشی مجازی، استفاده از کتاب های آموزشی، بهره گیری از ویدیو های آموزشی از جمله روش های یادیگیری فارکس هستند.
 4. سطح مهارت افراد: اینکه شما در چه سطحی قرار دارید در روند یادیگیری شما تاثیر زیادی دارد، اگر شما در سطح مبتدی هستید آموزش هایی را دنبال کنید که برای افراد مبتدی ارائه می شود و اگر در سطوح بالاتری از مهارت ها هستید آموزش های حرفه ای تر را دنبال کنید.
آموزش فارکس

آموزش فارکس

چگونه فارکس را یاد بگیریم

برای شروع فعالیت در بازار فارکس آموزش فارکس لازم است. در ابتدا باید آموزش های مقدماتی را ببینید سپس با باز کردن حساب دمو تمرین انجام دهید و تجربه خود را ارتقاء دهید. اینکه شما در بازار فارکس پیشکسوت هستید یا تازه وارد بازار فارکس شده‌اید یک نکته بسیار مهم در یادگیری فارکس است. البته گفتن این امر ساده‌تر از انجام آن است. برای اطمینان از اینکه شانس موفقیت در فارکس را دارید یا نه لازم است آموزش‌های حین کار متوقف نشود. شرکت در وبینار های افراد متخصص و دنبال کردن آموزش‌ها چند راه برای باقی ماندن در عرصه رقابتی بازار است. در صورتی که هدف شما تبدیل شدن به یک معامله گر ثابت قدم است هرگز آموزش‌ها را متوقف نکنید. زمانی که آموزش های فارکس با تجربه همراه باشد احتمال موفقیت در بازار بالاتر رفته و افراد سود بیشتری از معاملات کسب می کنند.

مباحثی که در آموزش پایه فارکس بیان می شود

آموزش پایه فارکس شامل ویدیوهای آموزشی است که تعریف فارکس، اصطلاحات کاربردی فارکس، انواع چارتها در متاتریدر، سفارشات معاملاتی در چارت متاتریدر را به ساده ترین شکل ممکن بیان می کند. در این آموزش ها شما نحوه ایجاد حساب و انجام معاملات را آموزش خواهید دید و همچنین می توانید معاملات خود را مدیریت کنید. توصیه ما به شما این است که قبل از وارد شدن به بازار فارکس این آموزش ها را مشاهده کنید و مفاهیم اولیه را در مورد فارکس بدانید. در صورتی که آموزش های فارکس را کاملا متوجه شوید و در حوزه فارکس تجربه کسب کنید به یکی از حرفه ای های بازار فارکس تبدیل می شوید.

خطرات احتمالی معاملات فارکس چیست؟ 

معاملات فارکس دارای یک سری خطرهای احتمالی است که به شرح زیر می باشد.

 • معاملات فارکس با اهرم به این معنی است که سود و زیان هر دو بر اساس ارزش کل موقعیت است. این موضوع ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه شود. اهرم در معاملات فارکس به شما کمک می کند بدون اینکه هزینه اضافی پرداخت کنید سود بیشتری کسب کنید.
 • ریسک بسته شدن حساب فارکس شما – نوسانات بازار و تغییرات سریع قیمت می تواند باعث شود که مانده حساب شما به سرعت تغییر کند و اگر بودجه کافی برای پوشش این شرایط ندارید، این خطر وجود دارد که موقعیت ها به طور خودکار از پلتفرم بسته شوند.
 • بازار های مالی دارای نوسانات زیادی هستند در صورت مدیریت اشتباه معاملات ممکن است شما دچار زیان و ضرر شوید. برای جلوگیری از این ضرر ها اطلاعات خود را در مورد فارکس ارتقاء دهید.

آیا می توان در زمان کمی آموزش فارکس دید؟

از آنجا که بازار فارکس یکی از بازارهای بین المللی است یادگیری فعالیت در این بازار باید به صورت دقیق و کامل باشد و درصد کمی از افرادی که در این بازار حضور می یابند می توانند به یک فرد حرفه ای تبدیل شوند. برای یادیگیری و آموزش فارکس باید آموزش های سطح مبتدی و پیشرفته را به صورت کامل دنبال کرد و به صورت عملی و تجربی نیز معامله انجام داد و کم کم با گذشت مدت زمانی به یک فرد حرفه ای در بازار فارکس تبدیل شوید. معامله گرانی که تازه به بازار فارکس وارد شده اند نباید انتظار داشته باشند که در زمان کمی به یک فارکس تریدر حرفه ای تبدیل شوند.

آموزش فارکس رایگان

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *