فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا است که روزانه پول زیادی در آن جا به جا می شود. این بازار یکی از بازارهای مالی است که پتانسیل درآمد زایی زیادی دارد و افرادی که همه چیز در باره فارکس می دانند در این بازار موفقیت زیادی کسب می کنند. اگر می خواهید شما نیز یکی از افراد موفق در بازار فارکس باشید از آموزش های فارکس استفاده کنید و ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنید.

فارکس چیست؟

همه چیز درباره فارکس

معامله گران مبتدی فارکس درک چگونگی کارکرد معاملات فارکس یا اینکه آیا معاملات ارز واقعاً کار می کند برایشان دشوار است. در اینجا قصد داریم همه چیز را درباره فارکس توضیح دهیم. اینکه فارکس چیست، معاملات فارکس چگونه انجام می شود؟ برای شروع معاملات فارکس به چه چیزی نیاز است؟ برنامه فارکس چیست؟ همه موضوعات اشاره شده به صورت کامل و با جزییات توضیح داده می شود. برای دریافت اطلاعات کامل فارکس و هرآنچه درباره فارکس باید بدانید با ما همراه باشید.

فارکس چیست؟

بازار فارکس یا ارز خارجی مکانی است که در آن خریداران و فروشندگان ارز را با قیمت از پیش تعیین شده مبادله می‌کنند.فارکس وسیله‌ای است که توسط آن معامله گران، شرکت‌ها و بانک‌های مرکزی یک ارز را به ارز دیگر تبدیل می‌کنند. این معاملات هم به دلایل علمی انجام می‌شود و هم با هدف سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد. اجازه بدید با ذکر یک مثال شروع کنیم. به عنوان مثال هنگام سفر به یک کشور خارجی برای تبدیل پول کشور خود با کشور مقصد باید چکاری انجام دهید؟

کاربرد فارکس در سفرهای خارجی

وقتی قصد داریم به یک مسافرت خارج از کشور بریم می‌بایستی پول کشور خودمان را به ارز کشور مقصد تبدیل کنیم و برای این منظور نیاز هست که به یک بانک و یا صرافی معتبر مراجعه کرده و در ازای پرداخت وجه معینی از پول کشور خود به بانک یا صرافی معادل ارزش آن پول یا ارز کشور مقصد را دریافت کنیم. دقت کنید اینجا یک تبادل شکل گرفت و در بازار فارکس همین تبادل انجام میگیرد، اما با این تفاوت که در این بازار مکانی وجود ندارد و همه این تبادلات و معاملات به صورت آنلاین از طریق وصل شدن به شبکه جهانی معاملات انجام می‌پذیرد و هیچ نهادی در این تبادل ارز دخیل نیست. برای آشنایی بیشتر با فارکس و یادگیری معاملات در بازار فارکس لازم است آموزش‌های فارکس را که در اینجا ارائه می‌دهیم دنبال کنید.

مبادلات فارکس توسط چه کسانی انجام می شود؟

حال سوال مهمی که مطرح میشود این است که این مبادلات توسط چه کسانی انجام میشود؟  این مبادلات  توسط بانک های بین المللی، موسسات عظیم مالی، شرکت های تجاری بزرگ و تریدرهایی مثل من وشما انجام میگیرد. فارکس بزرگترین بازار معاملات  مالی در جهان است و طبق گزارش های موجود موسسات مالی، گردش روزانه ای با میانگین 7تریلیون دلار دارد. هیچ مرکز فیزیکی و تبادل مستقیم حضوری در بازار فارکس وجود ندارد، فارکس یک بازار مستقیم ” او تی سی” است و به این معنی است که هیچ تبادل مرکزی یا موسسه پایاپایی وجود ندارد و هیچ ارگان و سازمانی بر معاملات صورت گرفته در این بازار نظارت ندارند و تنها کسانی که معاملات را مدیریت می کنند طرفیم معامله هستند. مراکز ترید جغرافیایی که در سرتاسر جهان وجود دارند ( به ترتیب اهمیت)  شامل: لندن، نیویورک، توکیو، سیدنی ، فرانکفورت، ژنو، زوریخ، پاریس و هنگ کنگ می شوند.

ماشین حساب فارکس

برنامه فارکس چیست؟

فارکس در ابتدا صرفا بازاری برای تبادل ارزهای خارجی بود (Foreign Exchange Market) و برای همین به اختصار Forex یا FX نامیده می‌شود. شاید برایتان سوال باشد که دقیقا در بازار فارکس چه کار میکنیم؟ نرخ برابری ارزها چه هستند؟ چطور میتوانیم از آنها کسب سود کنیم؟

در بازار فارکس صدها جفت ارز وجود دارد که معامله گران میتوانند روی آن ها سرمایه گذاری کرده و آن ها را معامله کنند. در فارکس پول معامله می شود. داد و ستد در فارکس به معنی خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگری است. در این بازار می توانید از تفاوت قیمت ارزهای رایج مختلف نسبت به هم یا همان برابری نرخ ارزها کسب سود کنید. ارزها از طریق کارگزار به صورت جفتی معامله می شوند. جفت ارزها در فارکس به سه دسته اصلی، کراس و نوظهور تقسیم میشوند که هرکدام زیر مجموعه های خود را دارند. برای فعالیت در این بازار باید در ابتدا یک بروکر قابل اعتماد پیدا کرده و در آن حساب باز کنید. حساب ها چند نوع هستند که در ادامه به تشریح آن ها پرداخته می شود.

شرایط و مفاهیم اساسی بازار فارکس

اگر اصطلاحات و مفاهیم اولیه فارکس را نمی دانید، یادگیری نحوه تجارت فارکس غیرممکن است . سیمسر به عنوان سازمانی که خود را متعهد به کمک به معامله گران در فرآیند بازاریابی می کند. برای این او جایزه دریافت می کند. مارجین قسمتی از مبلغ تراکنش را نشان می‌دهد که معامله‌گر باید آن را به حساب خود که نزد کارگزار باز شده وارد کند. اصطلاح خشک شده با مفهوم نزدیک ضعیف است . افزایش  مکانیزم تعریف شده ای که توسط یک کارگزار استفاده می شود که به معامله گر اجازه می دهد تا به طور مکرر برای مبالغ موجود در حساب خود معامله کند. برای مثال اگر کارگزار اهرمی 1 در 10 پیدا کند، حاشیه آن 10 درصد است. برای یک قرارداد تراکنش 1000 دلاری، باید 100 دلار در حساب خود داشته باشید. سپرده بیمه به پولی اطلاق می شود که تاجر به حسابی که نزد یک کارگزاری افتتاح کرده است می گذارد. میز امنیتی به عنوان یک تکیه گاه قطعی عمل می کند که به شما امکان استفاده از برق را می دهد. اگر زیان ناشی از تراکنش های باز به میزان سپرده تضمینی برسد، تمام تراکنش ها فسخ می شود.

نکته مهم برای افراد تازه وارد: اگر به تازگی وارد بازار فارکس شده اید قبل از شروع معاملات، اطلاعات خود را در این مورد افزایش دهید. ما تلاش خود را می کنیم که همه چیز در مورد فارکس را به شما بیاموزیم.

اصول اولیه فارکس خیلی پیچیده نیست

طبق اطلاعات موجود در سایت ویکی پدیا اصول اولیه فارکس خیلی پیچیده نیست بیان شده است شما یک ارز را زمانی که پایین است خریداری می کنید، زمانی که بالا است آن را می فروشید و سود می کنید. شما نیز می توانید با فروش اولیه با قیمت بالا و خرید پایین بیشتر سود ببرید. به این می گویند «فروش کوتاه». برای درک بیشتر در مورد پیش بینی نوسانات در ارزش ارز و موفقیت در معاملات فارکس، زمان و تمرین لازم است. عوامل زیادی می توانند بر قیمت یک ارز نسبت به ارزش آن در مقایسه با سایر ارزها تأثیر بگذارند. مانند: چشم انداز اقتصاد ملی، تغییرات سیاسی و غیره. یک معامله گر موفق فارکس یاد می گیرد که چگونه این اندیکاتورها را بخواند. بازرگانان برای گسترش دانش خود، مطالب آموزشی زیادی به صورت آنلاین در دسترس دارند. بخش آموزشی صفحه Admiral Markets را بررسی کنید.

فارکس چیست | همه چیز درباره فارکس

فارکس چیست | همه چیز درباره فارکس

جفت ارزهای اصلی

جفت ارزهای اصلی، نقد ترین جفت ارزها و دارای بیشترین حجم  معامله در دنیا هستند. یور، دلار، دلار ین، پوند دلار، دلار سوییسی، دلار لونی یا همان دلار آمریکا به دلار کانادا، اوسی دلار یا همان دلار استرالیا به دلار آمریکا و کیوی دلار که همان دلار نیوزلند به دلار آمریکا است جفت ارزهای اصلی را تشکیل می دهند.

جفت ارزهای کراس یا مینور جفت ارزهایی هستند که هیچ یک از دو ارز تشکیل دهند دلار آمریکا نیست. کراس هایی که بیشترین معامله فعال را دارند ناشی از سه ارز اصلی یورو، ین ژاپن و پوند انگلستان هستند.

امروزه علاه بر جفت ارزها خیلی از معاملات فیوچر و یا سی اف دی توسط کارگزاری های فارکس ارائه میشوند که اشتباها آنها را هم به عنوان بازار فارکس می شناسند. مثلا طلا در بازار فارکس که این قرارداد یا فیوچر هست و یا  CFD اما توسط کارگزاران فارکس هم ارائه میشود. اکثر شاخص های مهم مثل نزدک، داوجونز، دکس، کریپتوکارنسی ها مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و صدها ارز، سهام و محصولات دیگر نیز در کارگزاری های فارکس خرید و فروش می شوند.

فارکس چیست

چگونه در بازار فارکس ثروتمند شویم

بازار فارکس

بازار فارکس بازاری است که در آن افراد به معامله ارزهای خارجی می‌پردازند. برای موفقیت در این بازار لازم است افراد معامله گر اطلاعاتی در مورد ارزها و فارکس داشته باشند. از آنجا که ارزها برای هدایت کردن معاملات و مشاغل باید مبادله شوند می‌توان گفت که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ارزها تقریباً بر همه کسب و کارها تأثیر می‌گذارد حتی اگر ما آن‌ها را نشناسیم و یا اینکه نحوه مبادله آن‌ها را ندانیم. یادگیری این مفاهیم به معامله گران کمک می‌کند که تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد معاملات خود بگیرند. در سالهای گذشته بازارهای بورس ایجاد شدند و بعد از مدتی در بازارهای سنتی معاملات فارکس انجام می‌شد تا اینکه بازار فارکس نیز به وجود آمد و مکانی برای معاملات فارکس به صورت دیجیتالی فراهم شد که بازار فارکس نامیده می‌شود.

قبل از معاملات فارکس چه نکاتی باید در نظر داشته باشید؟

قبل از شروع معاملات فارکس ، باید بدانید که این بازار دارای نوسانات بسیاری است، ارزش جفت ارزها تحت تاثیر عوامل زیادی است و این عوامل باعث بالا رفتن و پایین آمدن ارزش ارز ها می شوند، همین بالا و پایین آمدن ارزش ارزها باعث نوسانات در بازار فارکس می شود. در نتیجه قبل از باز کردن حساب باید تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی را انجام دهید که روند رشد جفت ارزها را بدانید و از منابع آموزش فارکس که در بورس استریت موجود است استفاده کنید و آموزش های لازم را ببینید. قبل از اینکه وارد بازار فارکس شوید یک حساب دمو برای خود ایجاد کرده و با این حساب همه نکات و پارامترها را کامل یاد بگیرید سپس حساب واقعی فارکس برای خود بسازید.

 

نحوه ثبت نام در فارکس

برای ثبت نام در فارکس ابتدا یک کارگزای یا بروکر مناسب انتخاب می کنید سپس وارد سایت آن کارگزاری شده و در قسمت افتتاح حساب، حسابی که برایتان مناسب است را انتخاب میکنید. این پروسه در کمتر از دو دقیقه برای شما قابل انجام است. ممکن است تفاوت های کوچکی میان نحوه ثبت نام یا نوع حساب ها در سایت بروکر های مختلف وجود داشته باشد اما در همه آنها شما بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی و آدرس ایمیل خود میتوانید به سادگی ثبت نام خود را انجام دهید. شما به راحتی با وارد کردن اطلاعات شخصی خود می توانید وارد دنیای فارکس و معاملات آن شوید. اگر قصد ثبتنام دارید از هم اکنون اقدام نمایید.

همه چیز درباره فارکس

آموزش رایگان فارکس

حساب دمو فارکس

با توجه به اینکه انجام معاملات در فارکس نیازمند آموزش و مهارت است اکثر کارگزاری‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا قبل از شروع معاملات خود به صورت واقعی و با سرمایه شخصی‌تان از حساب‌های دمو یا آزمایشی استفاده کنید. تنها تفاوت حساب دمو با حساب واقعی در این است که در حساب واقعی شما با سرمایه خودتان وارد معاملات می‌شوید اما در حساب دمو با سرمایه و اعتباری که بروکر در اختیار شما قرار داده معامله می‌کنید. ناگفته نماند سود و ضرر حسابهای دمو متعلق به شما نخواهد بود. این حساب به شما کمک می‌کند تا قبل از شروع معاملات، آموزش، تمرین و آزمون و خطاهایتان را بدون ترس از دست دادن سرمایه انجام دهید. توصیه ما به شما این است که قبل از ورود به معاملات واقعی حدود سه ماه با حساب دمو کار کنید. معمولا اسپرد و کمیسیون حساب‌های دمو با حساب‌های استاندارد کارگزارتان یکی است. توصیه ما به شما این است که قبل از ورود به معاملات واقعی فارکس از حساب دمو استفاده کنید و زمانی که بر معاملات فارکس تسلط کامل کسب نمودید حساب واقعی برای خود ایجاد کنید.

فارکس چیست

ترید یا معامله در فارکس چیست؟

ترید کردن در فارکس در ابعاد ترید خرد (مثل من و شما) به تحلیل و تفسیرهایی  گفته میشود که در مورد یک ارز در برابر ارز دیگری انجام میشود. برای مثال اگر شما فکر میکنید یورو قرار است در برابر دلار ایالات متحده با ارزش شود، میتوانید جفت ارز دلار را که دارید بفروشید و درمقابل یورو خریداری کنید  با امید به اینکه بعدا در قیمتی بالاتر یورو را بفروشید تا سودی کرده باشید. به همین دلیل کسانی که قصد ترید فارکس را دارند باید همیشه از بالا و پایین رفتن نرخ دلار و ارز اطلاع پیدا کنند. البته اگر یورو در برابر دلار خریداری کنید و بعد دلار قوی شود، در وضعیت  ضرر قرار خواهید داشت. پس مطلع بودن از ریسک نیز به اندازه سود در ترید فارکس مهم است. بازار فارکس دارای نوسانات بسیار است اما در کنار این نوسانات می توان این بازار را یک بازار با امنیت بالا دانست چرا که این نوسانات نیز می تواند باعث بدست آوردن سود باشد.

نحوه ورود به فارکس

برای ورود به بازار فارکس ابتدا باید یک بروکر یا کارگزار پیدا کنید که به شما خدمات مورد نظرتان را ارائه دهد. شما به صورت مستقیم و بدون واسطه کارگزار نمی‌توانید به بازار جهانی وصل شوید. کافی است به سایت بروکر مورد نظر خود وارد شده و در قسمت افتتاح حساب بعد از ثبت نام اولیه، حساب دمو یا واقعی باز کنید. امکان ورود سریع و آسان به این بازار و شروع سرمایه‌گذاری با مبالغ پایین از مزیت‌های بازار فارکس نسبت به بقیه بازارهای سرمایه‌گذاری است. شما با ارایه تصویر کارت شناسایی معتبر، آدرس محل زندگی و یک ایمیل آدرس دقیق خیلی سریع می‌توانید برای خود حساب فارکسی بسازید.

فارکس

آیا می دانید فارکس چیست؟

سایت اصلی فارکس

بازار فارکس (Foreign Exchange Market) بزرگترین بازار مالی دنیاست. این بازار یک شبکه مالی آنلاین است که مکان فیزیکی مشخصی ندارد و از تبادلات ارزی بانک ها و موسسات مالی بزرگ دنیا شکل می گیرد. با توجه به او تی سی بودن بازار فارکس و نداشتن مکان فیزیکی چیزی به اسم سایت اصلی فارکس هم وجود ندارد! اما شما در اینترنت با تعداد کثیری از سایت‌های مرتبط با فارکس مواجه خواهید شد که یا سایت‌های آموزشی هستند و یا سایت کارگزاری‌ها و بروکر های فارکس که برای معامله در بازار فارکس به تریدرها خدمات ارائه می‌کنند.

فارکس در ایران

در ایران نیز مانند دیگر کشورها هیچ محدودیتی برای بازار فارکس وجود ندارد و شما در هر کارگزاری که در ایران خدمات ارائه می‌دهد می‌توانید فعالیت داشته باشید. شما به عنوان معامله گران خرد می‌توانید روی تمام ارزهای رایج دنیا و همچنین محصولات و سهامی که در کارگزاری‌ها ارایه می‌شود معامله نموده و به صورت شغل اصلی یا جانبی برای خود درآمدی دلاری ایجاد کنید. شما از اختلاف ارزش ارزها و نوسانات ارزش کالاهایی مثل نفت، طلا، نقره و یا بالا و پایین شدن شاخص‌ها و ارزش سهام شرکت‌های بزرگ دنیا مثل اپل، فیس بوک، آمازون، نت فیلیکس و غیره کسب درآمد خواهید کرد.

تحلیل تکنیکال

بهترین کارگزاری های فارکس

بهترین کارگزاری در بازار فارکس بروکری است که بهترین خدمات و پشتیبانی را با کمترین کمیسیون و اسپرد به شما ارائه می دهد و دارای حساب های وصل به بازار از جمله STP , ECN است.

شما به عنوان تریدر و معامله گر فارکس بسته به اینکه چه خدماتی برایتان ارزش و اهمیت بیشتری دارد کارگزار خود را انتخاب خواهید کرد. بعضی از تریدرهای لانگ ترم که به صورت هفتگی و ماهانه معامله می کنند بهتر است در کارگزاریهایی حساب داشته باشند که به آنها امکان ایجاد حساب های اسلامی یا بدون سواپ را میدهد. معامله گران شورت ترم مثل تریدرهای روزانه و اسکالپرها باید به دنبال کارگزاریهایی با حداقل کمیسیون و یا بدون کمیسیون باشند و تازه کارها بهتر است کارگزاری هایی را انتخاب کنند که خدمات پشتیبانی و آموزشی خوبی برایشان فراهم می کند. شما نیز بر اساس اینکه کدام یک از کارگزاری های خدمات مورد نظرتان را ارائه می دهند کارگزار مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای خود حساب فارکس باز کنید.

انجام یک معامله سود آور در بازار فارکس

انواع روش های تحلیل بازار فارکس

بازار فارکس نیز مانند هر بازار دیگری روش های تحلیلی متفاوتی دارد. برای اینکه بتوانید تحلیل بهتری از بازار فارکس داشته باشید باید از یکی از رویکردهای تحلیل بازار فارکس استفاده کنید.

 • تحلیل تکنیکال :  بر اساس مطالعه و بررسی قیمت و حجم معاملات صورت گرفته پیش بینی هایی در مورد قیمت بازار صورت می گیرد که در بازار فارکس، اوراق بهادار و بازار های بورس مورد استفاده قرار می گیرد. روش هایی که برای این پیش بینی ها استفاده می شود را تحلیل تکنیکال می گویند.
 • تحلیل بنیادی: تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال به تاثیرات اخبار اقتصادی و رویدادهای دیگر بر بازار های معاملاتی گفته می شود.

فارکس | همه چیز درباره فارکسخرید و فروش ارز در بازار فارکس

عوامل تاثیر گذار در بازار فارکس

اصلی ترین عاملی که در فارکس تاثیرگذار است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است سیاست های اقتصادی دولت ها است که باعث حرکت بازار شده و شاخص های اقتصادی مهم از جمله نرخ بهره ، تورم، نرخ بیکاری و سیاست های پولی و مالی را تحت تاثیر قرار می دهد و بر معاملات فارکس تاثیر بسزایی دارد.

بازارهای سرمایه مانند بازار سهام و اوراق قرضه و چشم انداز اقتصادی کشورها هم از جمله عوامل موثر بر ارزش ارزهای رایج هستند. تجارت بین الملل و تراز تجاری کشورها هم از جمله عوامل موثر بر نوسانات بازار فارکس هستند. کشوری که دارای سطح بالایی از تقاضای کالا و خدمات بین المللی است به طور معمول شاهد رشد ارز خود خواهد بود در این بازار نقش مهم تری را ایفا می کند. علاوه بر تمام اینها روانشناسی بازار و روانشناسی معامله گران نیز می تواند بازار را از جهات مختلف تحت تاثیر قرار دهد.

سرمایه اولیه در بازار فارکس

برای معامله در بازار فارکس حداقل سرمایه متفاوت است، برخی از بروکرها با کمترین سرمایه نیز برای شما حساب باز می کنند و برخی نیز باید حداقل 500 دلار سرمایه داشته باشید. یکی از مزایای منحصر به فرد بازار فارکس این است که معامله گران به سرمایه هنگفتی احتیاج ندارند. بر خلاف بازارهای سهام، جایی که معامله گران باید مبالغ هنگفتی را به عنوان وثیقه در نظر بگیرند و همچنین ارزیابی های بازار را نیز در نظر بگیرند، بازار فارکس متفاوت عمل می کند. به لطف اهرم و معاملات روزانه ، معامله گرانی که فقط سرمایه متوسطی برای ریسک دارند می توانند معاملات فارکس را به طور کارآمد آغاز کنند. البته موفقیت یا عدم موفقیت در معاملات به عوامل مختلفی بستگی دارد. سرمایه تجاری فقط یکی از متغیرهای مختلف است.

فارکس | فارکس چیست

خرید و فروش در بازار فارکس

خرید و فروش فارکس یک موضوع جذاب است که امروزه نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. اما قبل از اینکه بخواهیم خرید یا فروشی در این بازار انجام دهیم باید بدانیم که  چه چیزی را بخریم و چه چیزی را بفروشیم و چه موقع خرید و فروش را انجام دهیم. دانستن اینکه زمان مناسب برای معامله چه زمانی است در انجام معاملات فارکس از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که در زمان اشتباهی عملیات خرید و یا فروش صورت بگیرد ممکن است خسارت‌های زیادی به شما وارد شود. قبل از انجام معامله روند رشد بازار را محاسبه کنید سپس تصمیم  گیری کنید.

توجه: بازار فارکس دارای نوسانات زیادی است افرادی که در زمینه ارزهای مختلف اطلاعات کافی داشته باشند می توانند از این بازار سود زیادی به دست آورند.
 

قیمت ها در بازارهای فارکس چگونه تعیین می شوند؟

بانک‌ها در سراسر جهان جریان نقدی منحصر به فرد خود را دارند که با هر ارز مرتبط است. ممکن است ورود ارز و همچنین خروج ارز به بانک ها بسیار زیاد باشد. در این صورت بانک ها می خواهند ارز مازاد خود را در بازار بین بانکی بفروشند و سایر ارزهای مورد نیاز خود را بخرند تا جریان نقدی خود را تنظیم کنند و نیازهای نقدی مشتریان و خودشان را تامین کنند. بانک ها به عنوان بازارساز تقریباً در تمام جفت ارزها و کالاهای نقدی مانند طلا و نقره حضور دارند. این بانک ها تضمین می کنند که قیمت ها در بازارهای فارکس شکل می گیرند. قیمت‌ها از این بانک‌های بین‌المللی که قیمت‌ها را ایجاد می‌کنند، از طریق شبکه به خانه‌های کارگزاری فارکس منتقل می‌شوند. شبکه هایی که در مقاله فارکس خود در مورد آنها صحبت می کنیم، شبکه های قیمت فارکس نامیده می شوند. نمونه هایی از این کانال ها رویترز، بلومبرگ، Currenex، Hotspot FX، Flextrade و غیره هستند. شرکت ها را می توان نشان داد. شرکت‌های فارکس درآمد خود را بر روی قیمت‌های این شبکه‌ها قرار می‌دهند و آن‌ها را به کاربر نهایی یعنی سرمایه‌گذاران منتقل می‌کنند.

چگونه در بازار فارکس ضرر می کنید؟

معاملات فارکس همیشه دو طرفه است و دو ارز با یکدیگر مبادله می‌شوند، معامله گر با این امید که ارزی که خریداری می کند ارزش بیشتری پیدا می‌کند معامله را انجام می‌دهد، به عنوان مثال در یک معامله ین و دلار اگر معامله گر دلار را خریداری می‌کند امیدوار است که ارزش دلار نسبت به ین بالاتر برود و اگر اتفاق غیر از این باشد یعنی ارزش ین بیشتر از دلار شود، او دچار ضرر می‌شود. برای جلوگیری از این ضررها باید اطلاعات خود را در مورد فارکس و نحوه انجام معاملات بالا ببرید و همچنین توانایی تحلیل تکنیکی بازار را داشته باشید. در صورتی که بتوانید تحلیل تکنیکال یا تحلیل فاندامنتال فارکس انجام دهید و از افزایش و کاهش ارزش ارزها مطلع شوید به راحتی می‌توانید تشخیص دهید زمان مناسب برای خرید ارز چه زمانی است و زمان مناسب برای فروش ارز چه زمانی است، در این صورت احتمال ضرر دیدن کمتر می‌شود.
بازار فارکس | فارکس چیست

حرکت بازار فارکس به چه عواملی بستگی دارد؟

بازار فارکس از ارزهای کشورهای مختلف تشکیل شده است، بازار فارکس تحت تاثیر قوانین عرضه و تقاضا قرار می گیرد، عوامل تاثیر گذار بر نوسانات بازار:

 1. بانک های مرکزی: بانک های مرکزی به عنوان یکی از کنترل کنندگان عرضه می توانند با انجام اقداماتی بر قیمت ارزها تاثیر بگذارند.
 2. اخبار: در صورت بازتاب اخبار مثبت در مورد ارز یک منطقه خاص، انگیزه سرمایه گذاران بیشتر می شود و تقاضا برای ارز منطقه ای افزایش می یابد.
 3. اعتماد بازار: اطمینان بازار نقش مهمی در حرکت قیمت ارز دارد. این اطمینان تحت تاثیر اخبار است. 
 4.  شرايط سياسي حاكم بر هر کشور: شرایط سیاسی حاکم بر هر کشور بر بازار فارکس تاثیر زیادی دارد.

چه چیزی باعث تقویت ارز در جفت ارز می شود؟

عوامل بسیاری وجود دارند که با تقویت ارز در جفت ارز رابطه مستقیم دارد و در تعیین کاهش و افزایش ارزش یک ارز در مقابل ارز دیگر نقش دارد. درک اینکه چه عواملی در بازار ارز تاثیر گذار است به معامله گران ایده هایی می دهد که می توانند در استراتژی های معاملات فارکس خود از آن ها استفاده کنند. در صورت شناخت این عوامل دقیق تر می توانید معاملات فارکس خود را مدیریت کنید.

از جمله این عوامل می توان به ثبات سیاسی ، نرخ بهره ، تورم ، شرایط تجارت ، بدهی عمومی و کسری حساب جاری اشاره کرد. به عنوان مثال، در مورد نرخ بهره، اگر نرخ ها بالاتر باشد، وام دهندگان بازدهی بهتری نسبت به کشورهایی با نرخ های پایین تر دارند. بنابراین، نرخ های بالاتر سرمایه خارجی را جذب می کند، که باعث افزایش نرخ ارز می شود. این یکی از دلایلی است که معامله گران فارکس ممکن است به اعلام نرخ بهره از بانک های مرکزی مانند فدرال رزرو ایالات متحده یا بانک انگلستان روی آورند.

آنچه بازار فارکس را به حرکت در می آورد

چیزی که هر نوع بازار، یعنی عرضه و تقاضا را به حرکت در می آورد، متغیرهای درگیر شامل عوامل کلان و خرد اقتصادی ، تورم ، عرضه و تقاضا ، سفته بازی مالی و رویدادهای اقتصادی مربوطه است. از این نظر ، فارکس را می توان یکی از بازارهای مالی ، صحنه انتخاب صدها اپراتور با هر ریشه و اهمیت دانست. افزایش یا کاهش قیمت ارزهای مختلف بر این بازار تاثیر می گذارد و ممکن است باعث بهم ریختگی اقتصاد کشورها شود. خوشبختانه ، برای شروع معاملات فارکس ، در صورت امکان ، نیازی به دانستن همه جنبه های فارکس ندارید. اما در صورتی که قصد داشته باشید به صورت حرفه ای در این بازار فعالیت داشته باشید بهتر است جزییات بیشتری در مورد فارکس بدانید و یکی از جنبه های آموزش فارکس را انتخاب کرده و به صورت حرفه ای فارکس و تحلیل تکنیکال و بنیادی و همچنین کار با ابزارهای مورد استفاده در این حوزه مانند ماشین حساب فارکس، تقویم اقتصادی و … را یاد بگیرید.

فارکس چیست
همه چیز در باره فارکس

بهترین جفت ارز برای تجارت فارکس در سال 2021

بازار فارکس که در آن جفت ارزهای مختلف معامله می شود ، 24/5 باز است، بزرگترین و نقدشونده ترین بازار روی کره زمین است و هزاران نفر در سراسر جهان روزانه درگیر معامله در این بازار هستند.  


قبل از تجزیه و تحلیل بهترین جفت ارزها، بهتر است ابتدا دریابید که کدام ارزها در فارکس محبوب ترین هستند. این ارزها عبارتند از: 

 • دلار آمریکا ( USD ) 
 • یورو ( EUR
 • دلار استرالیا ( AUD ) 
 • فرانک سوئیس ( CHF ) 
 • دلار کانادا ( CAD ) 
 • ین ژاپن ( JPY ) 
 • پوند انگلیس ( GBP ) 

در میان این ارزها، چندین جفت ارز محبوب را خواهید یافت. اگر می‌خواهید در معاملات فارکس موفق باشید، برای اینکه از معاملات این جفت ارزها سود کسب کنید باید ارزش آن ها را به صورت لحظه ای جستجو کنید و دلایل بالا و پایین رفتن این ارزش را بدانید.

همه چیز درباره فارکس | همه چیز درمورد فارکس
فارکس چیست

پنج اولویت کلیدی صرافی فارکس

پنج نکته مهم در مورد فارکس وجود دارد که همه افراد فعال در بازار فارکس باید به آن توجه کنند و هنگام فعالیت در این بازار این نکات را در اولویت کار خود قرار دهند.

 1. انعقاد معاملات با استفاده از بیش از 50 ارز معتبر جهان.
 2. کار شبانه روزی 5 روز در هفته.
 3. طیف گسترده ای از ابزارهای معاملاتی.
 4. طیف قابل توجهی از آموزش های رایگان و پولی.
 5. رابط های پلت فرم نرم افزاری چند زبانه بصری.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *