کوانت (QNT) چیست؟

کوانت در ژوئن 2018 با هدف اتصال بلاک‌چین‌های مختلف و همکاری متقابل آنها با یکدیگر در مقیاس جهانی راه اندازی شد. کوانت اولین پروژه‌ای است که مشکل ارتباط میان بلاک‌چین‌ها را حل میکند.

این پروژه به عنوان یک فناوری دفتر کل توزیع شده و شبکه Overledger  برای اتصال شبکه‌های مختلف بلاک‌چین ساخته شده است و اولین سیستم‌عامل برای اتصال شبکه‌های مختلف بلاک‌چین می‌باشد.

هدف اصلی کوانت این است که با استفاده از Overledger شکاف بین بلاک‌چین‌های مختلف را پر کند. کوانت Overledger را اکوسیستمی معرفی میکند که در آینده زیربنا اقتصاد دیجیتال خواهد بود.

Overledger به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برای مشتریان خود برنامه‌های غیرمتمرکز چند زنجیره‌ای (معروف به MApps) بسازند.  برای اینکه توسعه دهندگان بتوانند در شبکه یک MApp ایجاد کنند، باید مقدار مشخصی توکن کوانت (QNT) داشته باشند.

 بنیانگذاران کوانت چه کسانی هستند؟

گیلبرت وردیان، یکی از بنیانگذاران شبکه کوانت، زمانی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد، ایده پروژه بلاک‌چین به ذهنش رسید.

وردیان در صنعت ارتقای امنیت، فناوری و استراتژی‌های تجاری کسب و کارهای بین‌المللی، بیش از 20 سال تحربه دارد.

قبل از شبکه کوانت، وردیان به عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات مسترکارت، مدیر ارشد اطلاعات آمبولانس NSW، CISO of eHealth NSW، و رهبر امنیتی وزارت دادگستری بریتانیا خدمت کرده است.

دومین بنیانگذار کوانت، دکتر پائولو تاسکا، یک کارآفرین، اقتصاددان دیجیتالی است که در سیستم‌های توزیع شده تخصص دارد. دکتر تاسکا به عنوان مشاور ویژه در زمینه فناوری‌های بلاک چین برای پارلمان اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان خدمت کرده است.

او همچنین نویسنده چندین کتاب در زمینه فین تک است و یکی از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره شبکه بلاک‌چین کنسرسیوم است.

 چه چیزی کوانت را منحصر به فرد می‌سازد؟

سیستم عامل کوانت، که Overledger نام دارد، به عنوان واسطه‌ای بین پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین عمل می‌کند تا مشکل همکاری بین پروژه‌های بلاکچین را حل کند. کوانت همچنین برای اتصال برنامه‌ها به یکدیگر در اکوسیستم‌ بلاک‌چین، از جمله اتریوم، طراحی شده است.

کوانت لایه‌های مختلفی را ایجاد می‌کند تا برنامه‌ها در سطوح مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کوانت لایه‌های متفاوتی برای تراکنش‌ها، پیام‌رسانی، فیلتر کردن و سفارش‌دهی دارد و دارای اپلیکیشنی برای اشتراک‌گذاری و ارجاع پیام‌های مربوط به سایر برنامه‌ها می‌باشد.

با استفاده از اپلیکیشن کوانت شما توانایی نظارت بر تراکنش‌های چندین کیف پول را به طور همزمان دارید.

 چه تعداد توکن کوانت (QNT) در گردش است؟

شرکت‌ها برای دسترسی به شبکه کوانت نیازی به خرید توکن‌های QNT ندارند. اما برای استفاده از شبکه باید توکن‌های QNT داشته باشند.

یک توسعه‌دهنده برای ایجاد هر چیزی در پلتفرم باید QNT خریداری کند، طی این فرایند توکن‌ها به مدت 12 ماه در شبکه قفل می‌شوند. همچنین هزینه اجرای Gateways و انجام عملیات در Overledger مستلزم استفاده از توکن‌های QNT است.

حداکثر عرضه توکن‌های کوانت QNT 14612493 می‌باشد.

توکن‌های QNT به روش زیر توزیع شده‌اند:

  • 9 میلیون توکن QNT در طول عرضه اولیه ICO)) به عموم فروخته شد.
  • 6 میلیون توکن QNT در شرکت ذخیره شد تا پروژه ادامه یابد.
  • 3 میلیون توکن QNT به بنیانگذاران شرکت اختصاص یافت.
  • 651000 توکن QNT برای مشاوران شرکت منتشر شد.

در حال حاضر، عرضه توکن در گردش کوانت 12,072,738 QNT است.  2 میلیون توکن اضافه در اختیار شرکت است که ممکن است هر زمان فروخته یا صادر شوند.

امنیت شبکه کوانت به چه شکل است؟

Overledger پایه و اساس شبکه کوانت است.  Overledger ارتباط بین شبکه‌های DLT را تضمین می‌کند و با بلاک چین‌های مختلف تعامل دارد.

شبکه Overledger دروازه‌ای برای اتصال بلاک‌چین‌های مختلف است.  مانند بلاک چین‌های اثبات سهام اتریوم، انجمن کوانت در مدیریت قراردادهای هوشمند مشارکت دارد.

انجمن پرداخت‌های QNT توسط کاربران را، مدیریت می‌کند.

 از کجا می‌توانیم کوانت  (QNT)را خریداری کنیم؟

توکن های کوانت را می توان در چندین صرافی معامله کرد، از جمله:

بیلاکسی

بیت‌ ترکس

بیت هامپ

وان اینچ

یونی سواپ V2

هات بیت

QNT را می‌توان در برابر رمزارزها مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، استیبل‌کوین‌ها مانند تتر (USDT) و ارزهای فیات مانند یورو معامله کرد.

    • دسته بندی: معرفی و بررسی ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.