معامله‌گران باید مجموعه‌ای از ابزارهای مالی داشته باشند تا بتوانند معاملات خود را به طور موثر انجام دهند. اما اولین اصل برای دسترسی به بازارهای مالی اینترنت است.

 برای انجام معاملات سرعت اینترنت باید بالا باشد تا بتواند از بارگذاری فوری صفحات وب پشتیبانی کند. اگر سرعت اینترنتی به قدر کافی سریع نباشد می‌تواند انجام  معامله را غیر ممکن سازد.

 در بازار فارکس، با افزایش و کاهش قیمت دارایی‌ها، هزاران داده در هر ثانیه به رایانه شما منتقل می‌شوند. به این ترتیب، اینترنت شما باید بتواند از انتقال داده‌ها مداوم پشتیبانی کند. اگر پردازش داده‌ها خیلی کند باشد، با تاخیر مواجه می‌شوید و به جای آخرین داده‌ها، داده‌های قدیمی را دریافت خواهید کرد، به عبارت دیگر، شما نمی‌توانید قیمت‌های فعلی را ببینید.

 سرعت آپلود

معامله‌گران باید سرعت آپلود یا همان بارگذاری خوبی داشته باشند تا بتوانند به راحتی سفارشات معاملاتی خود را ثبت کنند. اگر سرعت آپلود پایین باشد، سفارشات شما با تاخیرهای مداوم و آزاردهنده‌ای مواجه خواهند شد و در محدوده قیمتی مورد نظر شما معاملات خرید و فروش انجام نمی‌شود.

حداقل سرعت آپلود که اینترنت شما برای انجام معامله باید داشته باشد 500 کیلوبایت یا 0.5 مگابایت است. اگر سرعت اینترنت شما 0.5 مگابایت باشد، با اسلیپج یا لغزش بسیار کمی مواجه خواهید شد، به این معنی که سفارشات شما با تاخیر جدی مواجه نمی‌شوند.

 سرعت دانلود

 برای دریافت سریع اطلاعات بازار و تصمیم‌گیری آگاهانه، معامله‌گران باید سرعت دانلود بالایی داشته باشند. سرعت بالای اینترنت برای انجام معاملات ضروری است زیرا باید به سرعت در مورد زمان و محدوده قیمتی خرید و فروش دارایی تصمیم‌گیری کنید، اخبار اقتصادی را سریعاً دریافت کنید و طبق آن معاملات خود را پیش ببرید.

 هرگونه تأخیر اطلاعاتی می‌تواند باعث شود که در محدوده قیمتی و زمان نامناسبی وارد بازار شوید. معاملات به حداقل سرعت دانلود 1 مگابایت نیاز دارد. با این سرعت هیچ تاخیری را تجربه نخواهید کرد مگر اینکه مدام اینترنت شما قطع و وصل شود.

 با این حال، بهتر است سرعت اینترنت شما برای آپلود 1 مگابایت و برای دانلود 2 مگابایت باشد.

 به خاطر داشته باشید که این حداقل سرعتی است که برای انجام معامله به آن نیاز دارید، اما با تکنولوژی امروزی ممکن است سرعت آپلود و دانلود اینترنت شما بسیار سریع‌تر باشد.

 سایر عوامل مهم

 برای انجام معاملات فقط سرعت آپلود و دانلود بالا کافی نیست. به خاطر داشته باشید که هر لحظه ممکن است اتصال شما به اینترنت قطع شود. برای مقابله با این مسئله، همیشه جایگزین‌های دیگری نیز داشته باشید، مثلاً اگر از کامپیوتر برای انجام معاملات استفاده می‌کنید، در صورتی که برق‌ برود می‌توانید از اینترنت موبایلتان استفاده کنید، یا مثلاً اگر مودم قطع شود می‌توانید از هات‌اسپات موبایل به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

 علاوه بر موارد ذکر شده، رایانه شما باید این قابلیت را داشته باشد که همزمان چند صفحه را بارگذاری کند.

 خط پایانی

 انجام معاملات یک فعالیت وقت‌گیر و چالش برانگیز است و اینترنت سریع لازمه موفقیت در بازار مالی می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *