تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 13-7 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 13-7 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 13-7 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 13-7 نوامبر 2021

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 13-7 نوامبر 2021 داده های تورم ایالات متحده آمریکا ، آمار وضعیت اشتغال استرالیا و سخنرانی روسای بانکهای مرکزی از جمله اخبار مهم فاندامتالی این هفته را تشکیل می دهند که توجه به آنها میتواند در تعیین بهتر برنامه های معاملاتی این هفته به شما کمک کند.

لازم به ذکر است که این فاندامنتال است که روندهای اصلی بازار را شکل میدهد. پس با هم نگاهی دقیق تر به رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری داشته باشیم.

رویدادهای مهم اقتصادی:

شهادت اعضای FOMC (از 8 نوامبر، ساعت 17:30 به وقت ایران) – چندین نفر از مقامات بانک مرکزی ایالات متحده در این هفته سخنرانی خواهند داشت. بنابراین بهتر است گوش خود را برای هرگونه اشاره آنها به سیاست های پولی تیز نگه دارید!

امروز دوشنبه، کلاریدا، بومن و ایوانز، مقامات FOMC قرار است در رویدادهای جداگانه سخنرانی کنند. خود پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده نیز قرار است فردا سه شنبه در کنفرانس آنلاین با موضوع نمای کلی ساختارهای بانک مرکزی به میزبانی موسسه بروکینگز سخنرانی افتتاحیه ارایه کند. جروم پاول به عنوان رئیس بانک مرکزی که نرخ های بهره کوتاه مدت را کنترل می کند، بیش از هر شخص دیگری بر ارزش دلار آمریکا تأثیر دارد.

در روز جمعه، ویلیامز عضو FOMC  رییس فدرال رزرو نیویورک قرار است در سمپوزیوم اقتصادی آنلاین به میزبانی خود بانک فدرال نیویورک سخنرانی داشته باشد.

وی در ارتباط با اقتصاد و سیاست پولی در کنفرانس تامین کنندگان خودرو در شیکاگو سخنرانی خواهد کرد و پس از سخنرانی وی پرسش و پاسخ مخاطبان انتظار می رود.

از آنجایی که نظرات اعضای کمیته بازار باز فدرال رزرو (FOMC) جهت تعیین نرخ  بهره موثر است؛ سخنرانی این افراد میتواند نوساناتی در بازار فارکس ایجاد کند. هرچه قدر این سخنرانی ها هاوکیشی تر استنباط شود، یعنی به سمت نرخ بهره بالاتر و سیاست های انقباضی تر مایل باشد، برای ارزش دلار بهتر خواهد بود.

شاخص قیمت مصرف کننده ( CPI) آمریکا : ( 10 نوامبر، ساعت 17 به وقت ایران) – انتظار می رود تورم کلی از 0.4٪ به 0.5٪ در اکتبر افزایش یابد؛ در حالی که گزارش خالص شاخص قیمت مصرف کننده احتمالاً از 0.2٪ به 0.4٪ افزایش یافته باشد.

شاخص قیمت مصرف کننده معیاری برای هزینه های زندگی یک فرد معمولی است. اما در گزارش خالص، قیمتهای انرژی و مواد غذایی حذف می شوند زیرا می توانند باعث انحراف و بی ثباتی در محاسبات شوند.

ارقام قوی‌تر از حد انتظار می‌تواند زمینه افزایش نرخ بهره را در سال آینده تقویت کند؛ در حالی که نتایج ضعیف می‌تواند امیدها برای مشاهده هزینه‌های استقراض بالاتر را از بین ببرد.

گزارش مشاغل استرالیا (11 نوامبر، ساعت 4 به وقت ایران) – پس از کاهش ناامیدکننده 138 هزار نفری در استخدام در ماه سپتامبر، بازار کار می‌تواند در ماه گذشته یعنی اکتبر افزایش تا 50 هزار موقعیت شغلی جدید را نشان دهد.

با این حال، نرخ بیکاری ممکن است همچنان از 4.6 درصد به 4.8 درصد در ماه افزایش یابد. معامله گران احتمالاً توجه دقیق تری به رشد دستمزد، مشارکت نیروی کار و ارقام گزارش های زیر مجموعه اشتغال خواهند داشت تا متوجه شوند آیا نقاط ضعف در وضعیت اشتغال همچنان وجود دارد یا خیر.

    • دسته بندی: تحلیل فاندامنتال هفتگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *