تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 2-8 ژانویه 2022

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 2-8 ژانویه 2022

تحلیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته 2-8 ژانویه 2022

این هفته مراقب FOMC و NFP باشید!

از آنجایی که چند گزارش با اهمیت زیاد در حوزه وضعیت مشاغل و همینطور گزارش جلسات کمیته بازار آزاد آمریکا را خواهیم داشت به نظر می رسد که اولین هفته هیجان انگیز سال در حال شکل گیری است.

در این مقاله آنچه از این رویدادهای اقتصادی انتظار می رود آورده شده است.

تحلیلگران از رویدادهای مهم این هفته چه انتظاراتی دارند؟

نشست‌های اوپک (4 ژانویه) – در حال حاضر هیچ تغییر عمده ای انتظار نمی رود، زیرا کارتل نفت ممکن است به سادگی افزایش تولید خود را تا 400000 بشکه در روز تا ماه آینده حفظ کند.

اوپک می‌تواند مانند نشست‌های قبلی خود پیشنهاد کند که تقاضا می‌تواند به دلیل نگرانی‌های Omicron کاهش یابد، اما عرضه به دلیل بحران انرژی در برخی کشورها محدود است.

 

صورتجلسه FOMC (5 ژانویه، 10:30 بعد از ظهر به وقت ایران) – سیاستگذاران زمینه را برای افزایش نرخ بهره در سال جاری از قبل نشان داده اند.  متن جلسه آنها می تواند این دیدگاه خوش بینانه را تکرار کند و احتمالاً نحوه انجام سیاست های انقباضی و تیپرینگ و اینکه زمان دقیق آن به چه شکل خواهد بود را روشن کند.

 

گزارش وضعیت اشتغال کانادا (7 ژانویه، 5 بعد از ظهر به وقت ایران) – به دنبال جهش چشمگیر 153.7 هزار نفری استخدام در ماه نوامبر، تحلیلگران افزایش آهسته تری در استخدام با 24.5 هزار نفر را برای دسامبر پیش بینی می کنند. این میزان از رشد مشاغل احتمالا برای ثابت نگه داشتن نرخ بیکاری در 6.0٪ برای ماه قبل کافی باشد، اما اگر گزارش ها افزایشی کمتر از حد انتظار رای برای مشاغل جدید نشان دهد این موضوع  می تواند به معنای کاهش ارزش برای دلار کانادا تلقی شود.

 

گزارش حقوق و دستمزد بخش غیرکشاورزی آمریکا (7 ژانویه، 5 بعد از ظهر به وقت ایران) – پس از گزارش ضعیف 210 هزار نفری استخدام در ماه نوامبر، بازار کار ایالات متحده می تواند با افزایش 410 هزار نفری در ماه دسامبر وضعیت بهتری از خود نشان دهد.

این می‌تواند نرخ بیکاری را از 4.2 درصد به 4.1 درصد کاهش داده و افزایش متوسط ​​درآمد ساعتی از 0.3 درصد به 0.4 درصد نیز می‌تواند به افزایش ارزش دلار کمک کند.

علاوه بر موارد ذکر شده ، گزارش شاخص‌های پیشرو اقتصادی مانند  فرصت‌های شغلی JOLTS، شاخص مدیران خرید بخش خدمات و تولید موسسه مدیریت تامین آمریکا و گزارش اشتغال غیرکشاورزی ADP از دیگر اخبار با اهمیت بالا هستند که در طول هفته جاری ارائه خواهند شد.

 

    • دسته بندی: تحلیل فاندامنتال هفتگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *