BUSSINESS OUTLOOK

 

کانادا/ CAD

BOC Business Outlook Survey

نظرسنجی چشم انداز تجارت/ کسب و کار

اهمیت خبر : زیاد

دیدگاه فعالان اقتصادی نسبت به فضای کسب وکار ارتباط مستقیمی با تصمیماتشان در حوزه سرمایه گذاری، استخدام و هزینه های آتی شان خواهد داشت و بنابراین چشم انداز تجارت از شاخص های سلامت اقتصادی محسوب می شود.

در این پیمایش چشم انداز اقتصادی صد شرکت مختلف از سراسر کانادا در رابطه با فشار تقاضا، رشد فروش ، سرمایه گذاری در ماشین آلات ، اشتغال ، انتظارات تورمی و شرایط اعتباری، ظرفیت هایشان و به طور کلی سطح نسبی فضای کسب و کار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

شرکت ها با توجه به ترکیب تولید ناخالص داخلی این کشور از سراسر کانادا انتخاب می شوند. دفاتر منطقه ای بانک مرکزی با حدود صد مدیر بازرگانی مصاحبه میکنند و نتایج این مصاحبه ها در نظرسنجی های سه ماهه چشم انداز تجارت (BOS) موجود است.

نتایج BOS در روند تصمیم گیری سیاست های پولی، هر سه ماه یکبار به شورای مدیریت بانک مرکزی ارائه می شود

 

آمریکا / USD

Philly Fed Manufacturing Index

شاخص چشم انداز تولید/ کسب وکار بانک فدرال رزرو فیلادلفیلا

اهمیت خبر: متوسط

این شاخص بر اساس نظرسنجی ماهانه از حدود 250 تولید کننده منطقه سوم فدرال رزرو، فیلادلفیلا تهیه می شود. در این نظرسنجی دیدگاه تولید کنندگان در رابطه با شرایط عمومی کسب و کار از جمله وضعیت اشتغال و تغییرات در کارخانه هایشان از جمله ساعت کاری، سفارشات جدید و انجام نشده، محموله ها، موجودی ها، زمان تحویل، قیمت های پرداخت شده و قیمت های دریافتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این شاخص در پنج شنبه سوم هر ماه منتشر شده و با علم بر اینکه مشاغل به سرعت به شرایط بازار واکنش نشان می دهند میتواند از شاخص های موثر بر نوسانات بازار باشد.  چنانچه رقم “واقعی” بیشتر از “پیش بینی” باشد تاثیر مثبت بر ارزش ارز خواهد داشت.

 

    • دسته بندی: توضیح و تفسیر اخبار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *