BUSSINESS CLIMATE

آلمان / EUR

German ifo Business Climate

شاخص فضای کسب و کار آلمان به گزارش موسسه تحقیقات اقتصادی IFO دانشگاه مونیخ

اهمیت خبر: متوسط

از جمله گزارشهای مهمی که موسسه IFO به صورت ماهانه – معمولاً در هفته سوم ماه جاری – منتشر می کند، گزارش موسوم به «محیط کسب و کار» یا Business Climate می باشد. برای تهیه این گزارش، پژوهشگران موسسه IFO، نظرات و دیدگاههای حدود 9000 تن از مدیران بنگاه های اقتصادی آلمانی را در 4 حوزه کارخانجات، سازندگان واحدهای مسکونی، عمده فروشان و خرده فروشان، در خصوص شرایط کنونی کسب و کار و نیز چشم انداز آنها از وضعیت شش ماه آتی تجاری شان جویا می شوند و نهایتاً با شاخص سازی از این نظرات، معیاری تحت عنوان «شاخص محیط کسب و کار» را محاسبه و منتشر می کنند.

بیزنس ها به سرعت نسبت به فضای کسب و کار واکنش نشان میدهند و این شاخص برروی هزینه، سیاست های استخدامی و حجم سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در آینده موثراست.

با توجه به اینکه اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا است؛ انتظار می رود گزارش شاخص محیط کسب و کار IFO، روی نوسانات بازارهای مالی و به ویژه روی یورو به عنوان واحد مشترک ارزی اروپا تاثیرات قابل توجهی داشته باشد.

هر چه قدر این شاخص نسبت به پیش بینی ها رقم بزرگتری باشد، اثر مثبت تری برای یورو خواهد داشت و تقاضا را برای این ارز در بازارهای جهانی بالا خواهد برد.

 

    • دسته بندی: توضیح و تفسیر اخبار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *