آیا سال 2022 سال خوبی برای بیت کوین و اتریوم خواهد بود ؟

3 دلیل که باعث افزایش قیمت بیتکوین واتریوم در سال ۲۰۲۲ میشود

  • 2021 یک سال صعودی برای بیت کوین بود. اتریوم که حتی از بیت کوین هم عملکرد بهتری داشت.
  • شروع وحشتناک سال 2022
  • دلیل 1: افزایش تورم
  • دلیل 2: از بین رفتن اعتماد به ارزهای فیات (بی‌پشتوانه)
  • دلیل 3: پذیرش رو به رشد کریپتو

 تا بحال نشده که یک بازار صعودی سرمایه‌گذاران تازه وارد را تا این حد ثروتمند کند. در طول زندگی‌ام، هرگز ندیده بودم که یک دارایی به اندازه بیت‌کوین به کسانی که آن را حفظ کرده‌اند سود برساند.

 این ارز دیجیتال از پنج سنت در سال 2010 به نزدیک به 70000 دلار به ازای هر توکن در سال 2021 رسید. درصد افزایش قیمت بیت‌کوین بسیار زیاد بوده است.

 موفقیت بیت کوین باعث تولد اتریوم شد که همچنین ثروت باورنکردنی را به سرمایه‌گذاران اولیه ارائه کرد. از 9 ژانویه، بیش از 16540 ارز دیجیتال به بازار آمده تا بتوانند تقاضای سرمایه‌گذارانی را که به دنبال کشف توکن بعدی با بازدهی مشابه بیت‌کوین هستند، جلب کنند.

 با نزدیک شدن به سال 2022، سرمایه گذارانی که توکن بیت‌کوین و اتریوم را در اختیار داشتند ثروتمند شدند. 

سه چیز می‌تواند بیت‌کوین، اتریوم و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال را در سال آینده به بالاترین حد خود برساند.

 با این حال، همیشه سود زیاد ریسک را هم به همراه داشته است. و در سال 2022 راه رسیدن به ثروت احتمالاً چند مانع خواهد داشت. منتظر نوسانات بالایی در قیمت رمزارز‌ها باشید و فقط پولی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را داشته باشید.

3 دلیل که باعث افزایش قیمت بیتکوین واتریوم در سال ۲۰۲۲ میشود

 2021 یکسال صعودی برای بیتکوین بود. اتریوم که حتی از بیتکوین هم عملکرد بهتری داشت.

 بیت کوین در سال 2021 57.81 درصد بالاتر رفت، در حالی که اتریوم 391.75 درصد افزایش یافت. در 10 نوامبر، هر دو ارز دیجیتال پیشرو با بازگشت از الگوهای معکوس نزولی در نمودار روزانه، به بالاترین سطح خود رسیدند.

 نوسانات چیز جدیدی در مورد کریپتوها نیست. آنها به طور معمول پیوسته افزایش و کاهش میابند.

 معاملات بیت‌کوین در سال 2021 از تقریباً 28,440 دلار به بالاترین حد یعنی 69,355 دلار رسید.

رنج قیمت اتریوم در سال 2021 از 716.919 دلار تا 4865.426 دلار بود. در 31 دسامبر قیمت اتریوم به 3688.877 دلار رسید، این محدوده قیمتی بسیار بالاتر از متوسط قیمت اتریوم در طول سال بود.

 اما در 9 ژانویه 2022، این روند نزولی بوده است و فروش در اوایل سال 2022 ادامه می‌یابد، بیت‌کوین و اتریوم در بین دیگر ارز‌های دیجیتال بیشترین ریزش قیمت را داشته‌اند.

شروع وحشتناک سال 2022

 معاملات بیت‌کوین در 31 دسامبر به 46275 دلار رسید و فروش در هفته اول سال 2022 ادامه یافت.

 نمودار نشان می‌دهد که معاملات بیت‌کوین در روز یکشنبه، ۹ ژانویه، 2022 بیش از ۹.۷ درصد کاهش داشته و نزدیک به ۴۱۸۰۰ دلار رسید.

 معاملات اتریوم در سال 2021 در سطح 3685 دلار بسته شد. اما در 9 ژانویه 13.2 درصد کاهش یافت و به  3,198 دلار رسید. این دو ارز دیجیتال در سال جدید عملکرد ضعیفی داشتند و بعد از یک هفته به میزان قابل توجهی کاهش یافتند.

 قبل از این که فدرال رزرو صورتجلسات دسامبر خود را در 5 ژانویه منتشر کند، روند نزولی بیت کوین و اتریوم آغاز شد. با توجه به محاسبه‌گر نرخ تورم، پس از صورتجلسه FOMC که به رویکردی سختگیرانه‌تر برای سیاست‌های پولی در ماه‌های پیش رو اشاره می‌کرد، قیمت کریپتوها به پایین‌ترین حد کاهش یافت.

 در همین حال، سه عامل نشان می‌دهد که بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در سال 2022 به پایین‌ترین سطح خود رسیده و سپس صعود خود را از سر خواهند گرفت.

 دلیل 1: افزایش تورم

 در حالی که موضع فدرال رزرو انقباضی می‌باشد، از حرف تا عمل فاصله بسیار است. در دسامبر، کمیته بازار باز فدرال پیش‌بینی کرد که نرخ صندوق‌های فدرال رزرو به 0.90 درصد در سال 2022 و 1.60 درصد در سال 2023 افزایش می‌یابد. حتی اگر تورم کاهش یابد، نرخ‌های واقعی در سال 2022 در محدوده منفی باقی خواهند ماند.

 اگر بخواهیم از نظر میزان تورم، قیمت رمزارز‌ها را پیشبینی کنیم، احتمالاً در محیطی که تورم به عنوان یک خطر آشکار و فعلی باقی مانده و در حال افزایش است، قیمت ارزهای دیجیتال صعودی خواهد بود و خریداران جدیدی را به سمت خود جذب می‌کند. تورم قدرت خرید ارزهای فیات را کاهش می‌دهد. کریپتوها جایگزین خوبی هستند زیرا ارزش‌ آن‌ها بدون دخالت دولت توسط خریداران و فروشندگان تعیین می‌شود.

 دلیل 2: ازبین رفتن اعتماد به ارزهای فیات

 ارزهای فیات ارزش خود را از اعتبار دولت‌هایی که ارز قانونی صادر می‌کنند به دست می‌آورند. سونامی نقدینگی و نوسانات ناشی از ویروس کرونا از اوایل سال 2020 اعتماد مردم و اعتبار دولت‌ها را از بین برد.

 اعتماد مردم به دولت در ارزش پول اهمیت زیادی دارد. افزایش شاخص دلار، تنها نشان دهنده ارزش پول ایالات متحده در برابر یورو، ین، پوند و تعداد انگشت شماری ارزهای فیات است. اما در مقایسه با دارایی‌های دیگر ارزش‌ ارزهای فیات از بین رفته است.

 دلیل 3: پذیرش روبه رشد کریپتو

 هر روز کسب‌وکارهای بیشتری ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله مبادله می‌پذیرند. کریپتوها منعکس کننده تکامل انقلاب فین‌تک هستند، جایی که تکنولوژی سرانجام به پرداخت‌ها و امور مالی پرداخته است. با کاهش اعتماد به دولت‌ها و موسسات بانکی سنتی، ارزهای دیجیتال جایگزین مناسبی برای مصرف کنندگان شده‌اند.

 اسکوئر، یک شرکت پرداخت که نام خود را در اواخر سال 2021 به بلاک تغییر داد، توسط جک دورسی، که توییتر را نیز تأسیس کرده است، اداره می شود. او سال گذشته توییتر را ترک کرد تا در سال 2022 بر ارزهای دیجیتال تمرکز کند.

 در سال 2021، آقای دورسی یک بار گفت که بیت کوین و رمزارزها «جهان را متحد خواهند کرد»

 در همین حال، پرتفوی‌های بیشتری سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را شامل میشوند زیرا ارز‌های دیجیتال به ابزارهای اصلی سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند. افزایش تخصیص پرتفوی هر روز خرید جدیدی را به طبقه دارایی وارد می‌کند.

 اما خطرات همچنان پا برجاست

 ریسک اصلی مقررات دولتی است. با رشد طبقه دارایی،  قرار است در مورد «ریسک‌های سیستمی» ایجاد شده توسط ارزهای دیجیتال چیز‌های زیادی بشنویم. با این حال، نگرانی اصلی دولت‌ها احتمالاً کنترل عرضه پول است که به معنای قدرت میباشد.

 با افزایش ارزش بازار اپل برای اولین بار از سطح 3 تریلیون دلار در اوایل سال 2022، ارزش بازار 1.956 تریلیون دلاری ارز دیجیتال در 9 ژانویه هنوز موضوعی نیست که ریسک‌های سیستمی قابل توجهی ایجاد کند.

 با این حال، ارزش بازار برای طبقه دارایی ارزهای دیجیتال با 182.18 درصد رشد در سال 2021 به سطح 2.166 تریلیون دلار رسید. اقدامی مشابه در سال 2022 ارزش کل دارایی را به حدود 4 تریلیون دلار می‌رساند که زنگ خطر را برای تنظیم کننده‌ها و مقامات دولتی به صدا در می‌آورد.

 میزان رشد اتریوم باید همچنان از بیت کوین بیشتر باشد، زیرا سریعتر و کارآمدتر است و اتریوم 2.0 در دنیایی که تغییرات آب و هوایی بسیار مورد توجه میباشد، انرژی کمتری مصرف می‌کند. اتریوم به جای پروتکل اثبات کار، تحت یک پروتکل اثبات سهام عمل می‌کند که به کارایی آن در مقایسه با بیت‌کوین که سرمایه بیشتری را در بر دارد می‌افزاید.

 با این وجود، انتظار دارم بیت‌کوین و اتریوم در هفته‌ها و ماه‌های آینده قبل از سرگیری روند صعودی خود که ثروت بی‌شماری را برای تعداد زیادی از دارندگان کریپتو به همراه دارد، به پایین‌ترین سطح خود برسند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *