مقایسه طلا با اوراق قرضه


چرا باید بدهی چند تریلیون دلاری یک دولت را جدی بگیرم و مدام به آن بیافزاییم؟ خرید اوراق قرضه یعنی سرمایه‌گذاری در بدهی یک نهاد ظاهراً با کیفیت (دولت ایالات متحده).

 اما طلا یک دارایی فیزیکی ارزشمند است، شاید قیمت این فلز گرانبها در سال 2022 نزولی بوده است اما اگر قیمت طلا را با 20 سال پیش مقایسه کنید شاهد افزایش قیمت 452.66 درصدی خواهید بود. برای سال‌ها، دهه‌ها و قرن‌ها، طلا در سیستم مالی پابرجا باقی مانده است. بنابراین اگر به دنبال یک دارایی قابل اعتماد و کم ریسک هستید طلا بهترین گزینه است.

در حالی که اگر به دنبال کسب درامد هستید پس اوراق قرضه انتخاب بهتری است، زیرا سرمایه‌گذاری طلا مناسب کسانی است که می‌خواهند پول خود را به یک دارایی تبدیل کنند که در بلندمدت ارزشمندتر می‌شود.

بر خلاف سال‌های قبل در حال حاضر از خرید اوراق قرضه می‌توانید درآمد ثابت خوبی دریافت کنید.

قیمت اوراق قرضه تحت تاثیر عوامل سیاسی از جمله تصمیمات فدرال رزرو و نرخ تورم است. درصورتی که خرید طلا فقط برای زمان‌هایی نیست که همه چیز خوب و عادی به نظر می‌رسد، بلکه در زمان تورم و بحران اقتصادی نیز می‌توانید سرمایه‌گذاری طلا انجام دهید.

درست است که قیمت طلا امسال با بالا رفتن تورم کاهش یافت، اما زمانی که این آشفتگی‌ها از بین برود، طلا وجود خواهد داشت همانطور که در 20 سال گذشته ارزش خود را حفظ کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *