فارکس

سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول اگوست 2021

 سمپوزیوم اقتصادی بانک فدرال رزرو کانزاس سیتی در جکسون هول، وایومینگ، یکی از قدیمی‌ترین کنفرانس‌های بانکداری در جهان است. این رویداد روسای بانکهای مرکزی، اقتصاددانان، فعالان بازارهای مالی، اساتید دانشگاه، نمایندگان دولت ایالات متحده و رسانه‌های خبری را دور هم جمع می‌کند تا درباره مسائل مربوط به سیاست‌های بلندمدت اقتصادی گفت‌و‌گو کنند.

هدف سمپوزیوم سیاست اقتصادی، ارائه وسیله‌ای برای ارتقاء بحث عمومی و تبادل ایده است. در طول تاریخ این رویداد شرکت کنندگان از 70 کشور را گرد هم آورده تا دیدگاه‌ها و تجربیات مختلف خود را به اشتراک بگذارند.

این سمپوزیوم امسال از پنجشنبه تا شنبه 26-28 اگوست برگزار می‌شود.  فدرال رزرو کانزاس سیتی قصد داشت این رویداد را در محل معمول خود پارک ملی گراند تتون در وایومینگ برگزار کند اما روز جمعه اعلام کرد که به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید١٩ این رویداد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

در حالی که موضوع سمپوزیوم امسال تحت عنوان «سیاست اقتصاد کلان در اقتصاد ناهموار» عنوان شده است اما لیست دقیق سخنرانان غیر از پاول هنوز مشخص نیست.

هر سال حدود 120 نفر از کشورهای مختلف در سمپوزیوم مشارکت می‌کنند و انتخاب موضوعات بر اساس چالشهای اقتصادی و صنایع کشورهای شرکت کنندگان انتخاب می شود.

ویژگی اصلی این رویداد بحث متفکرانه‌ای است که بین شرکت کنندگان صورت می‌گیرد و موضوعات مورد بحث سمپوزیوم معمولا در بین فعالان اقتصادی بسیار محبوب است.

 اگرچه درخواست‌های متعددی از رسانه‌های سراسر جهان دریافت می‌ شود اما حضور مطبوعات نیز محدود به گروهی است که برای ارائه شفاف‌سازی‌های مهم در سمپوزیوم انتخاب شده اند. همه شرکت کنندگان در سمپوزیوم از جمله اعضای مطبوعات، هزینه‌ای را برای حضور پرداخت می‌کنند که هزینه‌ها برای برگزاری این رویداد صرف می‌شود.

سمپوزیوم اقتصادی

 در سمپوزیوم اقتصادی راجع به چه چیزی بحث می‌شود؟

هر سال موضوع هم اندیشی انتخاب و از متخصصان خواسته می‌شود که مقالاتی در زمینه‌های مربوط بنویسند. تا امروز بیش از 150 نویسنده مقالاتی در مورد موضوعاتی مانند تورم، بازار کار و تجارت بین المللی ارائه داده‌اند.

 مقالاتی که از قبل به بانک ارائه شده و در سمپوزیوم سالانه سیاست‌های اقتصادی قرار گرفته به صورت آنلاین پست خواهند شد.  مقالات دیگر، مانند نظرات شرکت‌کنندگان ممکن است تا بعد از رویداد ارائه نشوند؛ اما به محض در دسترس قرار گرفتن پست خواهند شد. علاوه بر این، خیلی از مقالات در وب سایت قرار می‌گیرد و این روند به طور کلی چند ماه طول می‌کشد. سرانجام مقالات و رونوشت‌ها به صورت کتاب جمع آوری شده که هم آنلاین در وب سایت قرار می‌گیرند و هم به صورت رایگان چاپ و منتشر می‌شوند.

پاول در سمپوزیوم اقتصادی در رابطه با سیاست های تیپرینگ چه خواهد گفت؟

گردهمایی اقتصادی جکسون هول برای آگاهی از تغییرات احتمالی آینده مورد توجه قرار می‌گیرد و برخی از رهبران فدرال رزرو از آن به عنوان بستری برای توضیح ابتکارات جدیدشان استفاده می کنند. همانطور که پاول سال گذشته از این رویداد برای رونمایی از چارچوب جدید سیاست‌های پولی خود استفاده کرد.

انتظار می‌رود جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از مدت‌ها در سخنرانی جمعه خود در نشست هم اندیشی جکسون هول، به چشم انداز‌های احتمالی کاهش محرک‌های پولی اشاره کند.

رویداد سالانه فدرال رزرو کانزاس که تقریباً در بهبوحه شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود، فرصتی برای رئیس بانک مرکزی ایالات متحده است تا قصد مقامات از اینکه در نشست ۲۷ و ۲۸ جولای کاهش خرید دارایی در سال جاری را مناسب دانستند، روشن کند.

 فدرال رزرو در حال حاضر حدود 120 میلیارد دلار دارایی (80 میلیارد دلار اوراق قرضه خزانه داری و 40 میلیارد اوراق رهنی) در ماه خریداری می‌کند و متعهد شده است تا زمانی که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در جهت دستیابی به اهداف خود (حداکثر اشتغال و تورم 2 درصدی) حاصل نشود این روند را ادامه دهد.

 بر اساس نظرسنجی ماه جولای بلومبرگ از 51 شرکت کننده، سه چهارم اقتصاددانان انتظار دارند زمانی که کمیته بازار آزاد فدرال رزرو پیش‌بینی‌های سه ماهه خود را به روز می‌کند در جکسون هول یا تصمیم ۲۱ و ۲۲ سپتامبر نشانه‌ای از زمان شروع کاهش سیاست های انبساطی به دست بیاورند.

سرمایه گذاران آمریکایی همچنین منتظر انبوهی از داده‌های اقتصادی از جمله گزارشات مربوط به تولید، فروش خانه، کالاهای بادوام و درآمد شخصی و هزینه هستند. این ارقام نشانه‌‌های بیشتری در مورد قدرت بهبود و هرگونه تأثیر افزایش موارد کووید١٩ و تنگناهای ادامه دار در زنجیره‌های تأمین را ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.