تبدیل خطوط حمایت و مقاومت به یکدیگر

برای آموزش کامل تبدیل خطوط حمایت به مقاومت و بلعکس این ویدیو آموزشی را مشاهده کنید. تبدیل نقش حمایت به مقاومت و مقاومت به حمایت یکی از موضوعات حائز اهمیت در تحلیل تکنیکال است. استراتژی تغییر نقش حمایت و مقاومت به معنای تبدیل نقش خط حمایت به مقاومت است. هنگامی که نمودار قیمت، زمان روند صعودی یا نزولی را طی می کند، پس از شکسته شدن نقطه اوج و یا دره در نمودار قله یا دره تغییر نقش می دهند. این موضوع به معنای تغییر نقش خطوط حمایت و مقاومت است.

تجزیه و تحلیل حمایت ها و مقاومت ها

دانستن نحوه ترسیم صحیح سطوح استاتیکی و دینامیکی حمایت و مقاومت یک نیاز اساسی برای تحلیلگر فنی است. مشخص کردن سطوح مهم حمایت و مقاومت به شما این امکان را می‌دهد که تصویر تکنیکی زیربنای بلندمدت و کوتاه مدت را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و از نظر کیفی درک کنید که آیا یک روند (نزولی یا صعودی) هنوز معتبر است یا خیر.

علاوه بر این، سطوح حمایت و مقاومت منطقه‌ای قیمتی را فراهم می‌کنند که احتمال شروع بازگشت از آن بیشتر است، در مورد حمایت به سمت بالا و در مورد مقاومت به سمت پایین. علاوه بر این، بنابراین می توانید سطوحی را بیابید که در آن اهداف سود خود را قرار دهید.