اموزش شناسایی خطوط حمایت و مقاومت بخش اول

تعیین و تشخیص خطوط مقاومت و حمایت یکی از مهم ترین مواردی است که در معاملات فارکس تاثیر گذار است، به همین علت ما تصمیم گرفتیم به آموزش این مبحث بپردازیم. با مشاهده این ویدیو و ویدیو های دیگری که در رابطه با خطوط حمایت است شما می توانید بر این موضوع تسلط کامل یافته و بتوانید در معاملات فارکس خود مورد استفاده قرار دهید. بورس استریت با ارائه ویدیوهای آموزشی به شما کمک می کند معاملاتی که در بازار فارکس انجام می دهید با موفقیت صورت بگیرد و سود زیادی از این معاملات کسب کنید.

خط حمایت و مقاومت در فارکس

یکی از موضوعات مهم در تحلیل تکنیکال این است که افراد بتوانند خط حمایت و مقاومت را رسم کنند. برای اینکه معامله گران بتوانند این خطوط یا سطوح را رسم کنند باید در ابتدا آن را یاد بگیرند. خطوط حمایت یا مقاومت از اتصال دو حداقل دو کف یا دو سقف قیمت در نمودار تشکیل می شوند. برای ترسیم این خطوط قبل از هر چیزی ویدیوهای آموزشی مربوط به خطوط مقاومت و حمایت را به صورت کامل مشاهده کرده و یادبگیرید، سپس برای ترسیم آن ها اقدام نمایید. ویدیوهای آموزشی چند نمونه تحلیل را به صورت عملی انجام می دهند. با مشاهده آن ها ترسیم این خطوط را به خوبی آموزش خواهید دید.

پیش بینی خطوط حمایت و مقاومت

در تحلیل تکنیکال، برای نشان دادن سطح قیمتی که در آن یک روند نزولی قیمت انتظار می‌رود (یا معمولاً وجود دارد) به عبارت «حمایت» اشاره می‌شود. به عنوان مثال، اگر یورو / دلار در 1.2435 سقوط کند اما ما در استراتژی و پیش بینی خود به حمایت 1.2410 اشاره کنیم، در نظر خواهیم گرفت که قیمت نمی تواند تا این حد کاهش یابد. وقتی از حمایت ها و مقاومت ها صحبت می کنیم همیشه از پیش بینی ها صحبت می کنیم. هیچ محدودیت عینی، هیچ مانعی وجود ندارد که توسط قانون یا برخی نهادهای بین‌المللی که سهام را تعیین می‌کنند، تعیین شود.

حقیقت در مورد تجارت بر اساس حمایت و مقاومت

معامله گرانی که خطوط افقی نازکی روی نمودار ترسیم می کنند تا معاملات را کشف کنند، در نهایت در یکی از سناریوهای زیر قرار می گیرند: قیمت قبل از خط باز می گردد و معامله را از دست می دهد. این یک وضعیت بسیار ناامید کننده است که باعث می شود رویکرد تهاجمی تر به تراکنش های بعدی ایجاد شود و به یک مارپیچ نزولی تبدیل شود. قیمت سطوح مقاومت و حمایت را تحت تأثیر قرار می دهد. هنگامی که این پدیده رخ می دهد، معامله گران از دسترسی به یک تراکنش جدید یا تنظیم سفارشات SL خود در فاصله بیشتر می ترسند و باعث می شود نرخ سود-ریسک کاهش یابد. نمودار زیر همان ابزار بالا را نشان می دهد، اما این بار نقاطی را که باعث ضرر معامله گران S&R می شود را مشخص می کنیم. اگرچه سطوح حمایت و مقاومت در نگاه اول خوب به نظر می رسید، اما با بررسی دقیق تر، می توان مناطقی را دید که برای معامله گران سودآور نیستند.

مطالب مرتبط